NÁZORY LEKÁROV
NA PROFERTIL®

Prim. Univ.-Doz. Dr. Martin Imhof,
Gynäkologe, Chefarzt Klinikum Korneuburg, IMI Zentrum für Kinderwunsch

MUDr. Martin Imhof

Gynekológ, primár v Korneuburg Clinic / IMI Centra pre plodnosť

«Príčiny neplodnosti sa vyskytujú u mužov takmer rovnako často ako u žien. To znamená, že je veľmi dôležité dať v začiatočnej fáze liečby najprv otestovať spermie muža v spermiograme. Ak sa ukáže, že príčina bola zistená u muža, antioxidačná liečba môže významne zlepšiť parametre analýzy spermií. Účinnosť špeciálneho zloženia poskytnutého v  PROFERTILE® sa preukázala v klinických štúdiách s viac ako tisíc pacientmi. Pozoruhodné výsledky týchto štúdií sú pravdepodobne najpresvedčivejším dôvodom na predpísanie prípravku v prípade mužskej neplodnosti.»

Facharzt für Urologie / Vorstand der Urologischen Abteilung, Landesklinikum Thermenregion Baden

MUDr. Claus Riedl

Urológ / Prednosta oddelenia urológie v Landesklinikum Thermenregion Baden

«Osobitne dôležitá je téma „poškodenie DNA v bunkách spermií“, ktorá je predmetom mnohých súčasných výskumov. Aj keď je zásoba mužských spermií nevyčerpateľná, kvalita spermií s vekom klesá. Štúdie preukázali, že PROFERTIL® chráni spermie pred poškodením genetického materiálu (DNA). „Krehká DNA“ sa čoraz častejšie vyskytuje pri  tvorbe spermií mužov od veku 35 rokov. To znamená, že PROFERTIL® chráni genetický materiál, ktorý odovzdávame ďalšej generácii a poskytuje našim deťom najlepšie podmienky na dobrý štart do života.»

Univ.Prof. Dr. Wilfried Feichtinger, IVF Institut für Kinderwunsch, Wien / Wunschbaby, Institut Feichtinger

MUDr. Wilfried Feichtinger

IVF Inštitút na plodnosť, Viedeň / Wunschbaby, Inštitút Feichtinger

«Polovica príčin neplodnosti sa zistila u mužov a významná časť z nich sa spája s nízkymi výsledkami spermiogramu. Ak je možné ďalej potvrdiť sľubné účinky na počet a kvalitu spermií, ktoré tento doplnok preukázal v štúdii Imhof, mohlo by to znížiť lekársku námahu potrebnú pre mužskú neplodnosť alebo v ideálnom prípade, zabrániť liečbe neplodnosti.»

Dr. Josef Zech, Private KinderwunschClinic, Innsbruck / Private Kinderwunsch Clinic, Dres. med.

MUDr. Josef Zech

Súkromná klinika na plodnosť, Innsbruck / Súkromná klinika na plodnosť, Dres. med.

«Počas mojich 25 rokov som ako reprodukčný lekár zažil mnoho frustrujúcich pokusov o zlepšenie kvality ejakulátu pomocou liekov. PROFERTIL® je podľa môjho názoru prvá vedecky overiteľná kombinácia účinných zložiek, ktorá zlepšuje kvalitu spermií. Oligoterato-astenóspermia je iba časťou „mužského faktora“. Som presvedčený, že v budúcnosti bude oveľa viac merateľnejších aspektov, ktoré budú prinášať úžitok z takýchto mikroživín.»

Dr. Erik Randall Huber, FEBU / Facharzt für Urologie

MUDr. Erik Randall Huber

FEBU / Urológ

«Fyzikálne (teplo, trauma), chemické (fajčenie, lieky), anatomické (varikokély) a infekčné príčiny môžu viesť k zlomeniu reťazca DNA v spermiách. Takéto spermie majú obmedzenú schopnosť oplodniť vajíčko a ak áno, predstavujú oveľa vyššie riziko potratu. Nový vedecký výskum preukázal, že asi u polovice všetkých nedobrovoľne bezdetných párov je potvrdená fragmentácia DNA v spermiách. Analýza stupňa fragmentácie DNA v spermiách je preto dôležitým doplnkom spermiogramu. Je však dôležitejšie ponúknuť vhodnú terapiu pre tieto prípady, aby sa im splnilo želanie mať deti.

Štúdia „Index fragmentácie DNA sa znižuje po suplementácii mikroživín“ ukázala, že PROFERTIL® po 3 mesiacoch používania významne znížil fragmentáciu DNA spermií. S PROFERTILOM® môžu urológovia konečne ponúknuť svojim pacientom terapeutickú možnosť liečby idiopatickej subfertility, ktorá má vedecky preukázanú účinnosť.»